Tvorba spoločenstva
„Aby všetci boli jedno…“

s Edwardom Groodym, žiakom a spolupracovníkom Scotta Pecka

Zážitkový skupinový seminár

Seminár tvorby spoločenstva pre kresťanskú komunitu,
17. – 19. 3. 2023,  Bratislava – Podunajské Biskupice

Tvorba spoločenstva  – Community building –  je zážitkový skupinový proces, ktorý pomáha identifikovať bariéry brániace vo vytváraní  skutočného spoločenstva. Skutočné spoločenstvo vnímame ako priestor výnimočného pocitu prijatia, dôvery a bezpečia.  Seminár zároveň ukazuje cestu, ako tieto bariéry opustiť a urobiť tak priestor zjednocujúcemu Duchu. Týmto spôsobom je možné považovať proces tvorby spoločenstva za kontemplatívnu skupinovú techniku.

Seminár bol pôvodne vyvinutý americkým psychiatrom a psychoterapeutom Scottom Peckom (†2005). Scott Peck viedol stovky seminárov tvorby spoločenstva pre najrôznejšie skupiny ľudí – pre farské spoločenstvá, rehoľné komunity, učiteľské zbory, firemné kolektívy a pod. Identifikoval 4 fázy, ktorými typicky skupina ľudí prechádza: pseudospoločenstvo, chaos, prázdnota a spoločenstvo. Všimol si, že väčšina skupín ľudí lavíruje medzi prvými dvomi fázami – pseudospoločenstvo a chaos. Z fázy chaosu sa často nevie skupina posunúť ďalej, a preto sa buď vráti do pseudokomunity alebo sa táto skupina rozpadne. 

Počas seminára facilitátori sprevádzajú skupinu jednotlivými štyrmi fázami vývoja, pričom sa nerieši žiadna vybraná téma či úloha. Účastníci sa učia nasledovať „vodítka“ komunikácie a ak to dokážu, skupina zažije silný pocit súnaležitosti, prijatia a bezpečia. Zároveň si účastníci seminára zážitkovým spôsobom osvojujú postupy, ktoré  im môžu dobre poslúžiť v ďalšom súkromnom i pracovnom živote. Seminár tvorby spoločenstva môžeme vnímať ako akési „laboratórium“ komunikácie.

Procesom a tréningom budú sprevádzať: Edward Groody

JAZYK: slovenčina, angličtina (tlmočenie zabezpečné)
KEDY:  17. – 19. 03. 2023
ČAS: Piatok – Sobota:  9.00 – 17.00, Nedeľa: 9:00 – 15:00
KDE:  Pastroračné centrum pri Kostole vs. Mikuláša, Trojičné námestie 4, Bratislava Podunajské biskupice
CENA: 139 € – 180 €
PRIHLÁSENIE SA:  https://lnk.sk/xwj1
KONTAKT:
Info o seminári a programe: Andrea Mikolášiková, andrea@communitybuilding.sk

Dátum

Pi - Ne, 17. - 19. marec 2023
Expired!

Čas

9:00 - 15:00

Cena

180€‎
Andrea Mikolášiková

Organizátor

Andrea Mikolášiková
Email
andrea@communitybuilding.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *